menu
nagłówek | header | image
Szanowni Państwo, Uczestnicy konferencji,

zgodnie z obowiązującymi w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu regulacjami wewnętrznymi,

podczas rejestracji konferencyjnej konieczne będzie okazanie paszportu covidovego lub wyniku badania RT-PCR, wykonanego nie wcześniej niż 48 godz. przed rozpoczęciem konferencji.

Każdy z uczestników zobowiązany jest posiadać i używać w dniach konferencji maseczkę.

Organizatorzy konferencji zapewnią środki do dezynfekcji rąk, uczestnicy są zobowiązani do ich używania.

Symulacja medyczna - praktyczne zastosowania i technologie

Instytucje biorące udział


Data i lokalizacja

piątek 11 marca 2022 - 09:00-18:00, Sesje wykładowe
sobota 12 marca 2022 - 08:15-16:00, Zimowe Warsztaty Symulacji Medycznej

Dla kogo?

  • Wszystkie osoby zawodowo związane z symulacją medyczną jako narzędziem w kształceniu przeddyplomowym i podyplomowym oraz medycy.
  • W tym m.in. nauczyciele, instruktorzy, technicy i zarządzający w jednostkach.
  • Firmy szkoleniowe pragnące wprowadzić i doskonalić elementy kształtujące umiejętności u odbiorców.

Patronat Honorowy

logo MZ
logo UMP
JM Rektor
Uniwersytetu Medycznego
im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Prof. dr hab. n. med. Andrzej Tykarski

Patronat

logo PTP logo PSMS

Cele

  • Pierwszego dnia: podczas konferencji prezentacje „oparte na faktach” przedstawiają, w jaki sposób symulacja może być innowacyjnym narzędziem nauczania. Uczestnicy dowiedzą się, jakie są dostępne sposoby, aby szkolenie symulacyjne było ciekawym doświadczeniem, zarówno dla uczestnika jak i prowadzącego.
  • Drugiego dnia: Sesje tematyczne warsztatów oferują praktyczne wykorzystanie narzędzi w symulacji oraz dogłębną eksplorację dostępnych na rynku sprzętów. Wydarzenie daje uczestnikom szansę na otoczenie się społecznością i dzielenie się najlepszymi praktykami i pomysłami od osób pracujących w uczelnianych centrach symulacji, szpitalach, czy też jednostkach ratunkowych.

Uzasadnienie konferencji

Symulacja medyczna to praktyczna dziedzina edukacji. Jej pośrednim celem jest inspirowanie, łączenie specjalistów odpowiedzialnych za różne role w centrach symulacji. Symulacja medyczna jest wysoce rozwiniętą dziedziną zawodową, która wraz z rozwojem ścieżek edukacyjnych na stałe wpisała się w proces dydaktyczny w jednostkach kształcących studentów oraz odpowiedzialnych za organizację kursów i szkoleń. Dlatego odbiorcami konferencji może być każdy, kto rozpoczyna lub kontynuuje karierę w dziedzinie symulacji medycznej. Stawia pierwsze kroki lub jest zaangażowany od wielu lat. Ta konferencja umożliwia wszystkim specjalistyczne spotkanie szkoleniowe w celu zebrania i podzielenia się najlepszymi praktykami zdobytymi przez lata działalności.

aktualizacja: 2022-03-21